انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره ما
آیین‌نامه‌ها
کتاب
مقاله
پایان‌نامه
ارتباط با ما
اخبار
انصراف از پیوندهای مرور
اخبار
21 واحد دانشگاهی دیگر به پروژه کارآفرینی پیوست
تربیت مدرس کارآفرینی به تهران رسید
را‌ه‌های فراری دادن مشتری
31 واحد دانشگاهی دیگر به پروژه کارآفرینی پیوست
مرکزآموزش
كارآفريني به مزيت رقابت پايدار تبديل شده است
آغاز آموزش کارآفرینی در مهدهای کودک
چهار دوره تخصصي كارآفريني امسال در سطح استان‌هاي تهران و البرز برگزار مي‌شود
خدمات مشاوره در کسب و کار
جهانی شدن کارآفرینی
رتبه ‌‌٢٤ از ‌‌٤٣ ايران در شاخص كارآفريني
اشتغال فارغ‌التحصيلان يكي از چالش‌هاي فراروي كشور است
تسهیل اشتغال نخبگان در دانشگاه ها
اشتغالزایی امسال از مرز 1.1 میلیون نفر می‌گذرد
اشتغال مستقيم 2 هزار و 200 نفر در تاسيسات دريايي
ما مي‌توانيم
حدود 70 درصد فارغ التحصيلان دانشگاهي ايده اي براي کسب و کار ندارند
صندوق مهر امام رضا
اشتغال اولویت اول وزارت تعاون شد
بخش روان پزشكي قانوني نيازمند نيروي متخصص بيشتري است
26 هزار شغل در همدان ایجاد شد
پنجره واحد کسب و کار در خوزستان راه اندازی می شود
شركت افراد مشغول به تحصيل در فراخوان جذب ممنوع است
استراتژي اصلي بانک ملي کمک به توليد و اشتغال است
كارآفريني طلايي‌ترين راه براي نيل به اهداف
نرخ بیکاری تابستان فعلا معلوم نیست
تشكيل سازمان جامع نظام كارآفريني در آينده نزديك
جزئیات کامل پیشنهاد نحوه تشکیل سازمان ملی کارآفرینان
جشنواره فناوري نانو و كارآفريني بانوان برگزار مي‌شود
يكي از ملاك‌هاي ارزشيابي مديران استاني ميزان ايجاد اشتغال ‌‌است
ثبت پایان نامه در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات شرط فارغ التحصیلی شد
ايجاد 80 هزار شغل در شش ماه؛ اختصاص 200 ميليارد تومان به اشتغال روستايي
اشتغال مستقيم 2 هزار و 200 نفر در تاسيسات دريايي
اولتيماتوم 2 ماهه به بانكهاي خصوصي براي تامين اعتبار اشتغال‌زايي
راه اندازي واحدهاي مشاوره و كارآفريني با همكاري سازمان همياري اشتغال جهاد دانشگاهي
اصلي‌ترين مشكل دانشگاه‌هاي اردبيل كمبود اعضاي هيئت علمي است
420 هزار فرصت شغلي در كشور ايجاد شد
آموزش فرزندان شهداي جوياي کار فاقد مدرک دانشگاهي از اولويت‌هاي پيش رو است
وزارت کار مسئول آموزش است نه اشتغال
زيرساخت‌هاي كارآفريني در مراکز آموزشي فراهم شود
آمار دقيقي از ميزان اشتغالزايي 6 ماهه امسال نداريم
اجراي صحيح طرح پزشك خانواده ونظام ارجاع تنها راه حل مشكل اشتغال پزشكان عمومي است
مديراني که تا پايان سال دراشتغال‌زايي ناموفق باشند،برکنار خواهندشد
بزرگترين چالش بخش اشتغال استان در دوسال آينده توليد اشتغال براي فارغ‌التحصيلان بيکار است
براي به حداقل رسيدن مشکل اشتغال همه بايد همكاري كنند
معاون جديد اشتغال و خودكفايي كميته امداد منصوب شد
نمايشگاه بازارچه زنان، خودباوري و کارآفريني تا 28 مهر ماه در تهران داير است
92 درصد پزشكان مطب‌دار تمايلي به همكاري با طرح پزشك خانواده ندارند
افزايش20 درصدي ايجاد فرصت شغلي در استان تهران
450 هزار متقاضي اشتغال در سايت وزارت تعاون ثبت نام كرده‌اند
فرصت های استخدام
فرصت‌های پیمانکاری
کارجویان
 
مدیر امور اداری شهرداری شیراز:   
۲۸۲ نفر جذب سازمان آتش‌نشانی استان فارس می‌شوند 
 
 
مدیر امور اداری شهرداری شیراز گفت: امسال ۲۸۲ نفر جذب سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های استان فارس می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مسعود زارعی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به گسترش شهر شیراز و افزایش ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح شهر شیراز اظهار داشت: براساس نیازسنجی انجام شده امسال 144 نفر نیروی آتش‌نشان جذب سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می‌شوند.
وی با بیان اینکه اهمیت موضوع آتش‌نشانی در سطح شهرها و کلان‌شهرها بر کسی پوشیده نیست افزود: با توجه به اینکه امسال 100 نفر از نیروهای سازمان آتش‌نشانی که در سال 1374 جذب شدند بازنشسته می‌شوند مجوز جذب این تعداد از نیروها به شهرداری شیراز داده شده است.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مسئولیت جذب نیرو در شهرداری‌های استان فارس برعهده استانداری فارس است خاطرنشان کرد: تمام مراحل جذب نیرو در 38 شهرداری استان فارس توسط استانداری فارس پیگیری می‌شود و افراد داوطلب استخدام در شهرستان‌های خود مراحل ثبت‌نام حضور در آزمون استخدامی را طی می‌‌کنند.
زارعی تصریح کرد: امسال شهرداری شیراز به طور مستقل 144 نیرو و 38 شهرداری استان فارس از طریق استانداری نیز 138 نیروی آتش‌نشان جذب می‌کنند.
وی با تأکید بر بومی بودن افراد برای حضور در آزمون استخدامی شهرداری شیراز عنوان کرد: بومی بودن حضور در آزمون دارای ضریب امتیاز است و باید تمام داوطلبان برای جذب در این نهاد به شهرداری‌های محل سکونت خود مراجعه کنند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز در مورد تأمین اعتبار جذب 144 نیروی آتش‌نشان شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به مصوبه شورای شهر مشکلی برای تأمین اعتبار جذب این افراد به شهرداری برای امسال وجود ندارد و اعتبار لازم برای جذب این نیروها در بودجه امسال شهرداری لحاظ شده و به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسیده است.
زارعی از جذب نیروهای مناسب از نظر جسمانی و روانی برای آتش‌نشانی در پست‌های آتش‌نشان، راننده سبک و سنگین، ارتباطات و نجات غریق خبر داد و گفت: مقاطع تحصیلی برای راننده پایه یک دیپلم و فوق‌دیپلم و برای دیگر پست‌ها فوق‌دیپلم و لیسانس است.
وی با بیان اینکه نیروهای بومی شیراز و سربازان آتش‌نشان دارای ضرائب بیشتر برای جذب هستند اظهار داشت: در آگهی استخدام تمام موارد اطلاع‌رسانی می‌شود و بر اساس قانون 25 درصد از نیروهای شهرداری‌ها باید از ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان باشند و این دسته از افراد در آزمون تخصصی و اولیه شرکت نمی‌کنند اما باید در آزمون عملی و روانی حضور یابند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه آزمون‌ها دو مرحله‌ای است و آزمون نخست کتبی است خاطرنشان کرد: دانشگاه شیراز آزمون کتبی را برگزار می‌کند و این آزمون سراسری و همزمان با آزمون جذب نیرو در شهرداری‌های استان برگزار می‌شود.
زارعی با بیان اینکه آزمون کتبی استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در تاریخ اول خردادماه امسال برگزار می‌شود تصریح کرد: از اوایل اردیبهشت ماه امسال ثبت‌نام انجام می‌شود و پس از برگزاری مرحله نخست آزمون توسط دانشگاه شیراز سه برابر ظرفیت جذب یعنی معادل 432 نفر برای حضور در آزمون عملی و روانی به سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه کسب حداقل 60 درصد میانگین امتیاز سه نفر نخست بالاترین نمره آزمون است گفت: در مرحله دوم آزمون که همان آزمون عملی است افراد باید حداقل 400 امتیاز از 900 امتیاز را کسب کنند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با بیان اینکه این آزمون تنها مختص مردان است عنوان کرد: داشتن حداکثر سن 25 سال تمام در نخستین روز ثبت‌نام، داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت غیرپزشکی، عدم اعتیاد، نداشتن سابقه محکومیت قضایی، داشتن سلامت روانی و جسمانی و توانایی انجام کار متناسب با شغل آتش‌نشانی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای راننده سنگین و فوق‌دیپلم و لیسانس برای دیگر پست‌ها و التزام به جمهوری اسلامی ایران از شرایط عمومی حضور در این آزمون است.
زارعی با اشاره به اینکه هزینه ثبت‌نام در آزمون کتبی توسط دانشگاه شیراز 250 هزار ریال تعیین شده است اظهار داشت: معاینات پزشکی، ارزیابی، آمادگی جسمانی، معاینات پزشکی نهایی و آزمون جسمانی نیز در دو مرحله ارزیابی عمومی و تخصصی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این نیروها به صورت پیمانی استخدام می‌شوند افزود: در پایان هر سال عملکرد این افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت مثبت بودن ارزیابی قرار داد تمدید می‌شود.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار و 400 نیروی غیر مستقیم در خدمت شهرداری شیراز هستند گفت: این نیروها طرف قرارداد شرکت‌هایی هستند که وظیفه تأمین نیروی انسانی شهرداری شیراز را بر عهده دارند.
زارعی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 535 نفر جذب شهرداری شیراز شدند که 429 نفر از این افراد بومی شیراز، 95 نفر از شهرستان‌های استان و 11 نفر نیز از دیگر استان‌های کشور بودند.
وی تصریح کرد: در کل از مجموع 6 هزار و 400 نفر استخدامی شهرداری شیراز 3 هزار و 530 نفر بومی شیراز، 2 هزار و 460 نفر از شهرستان‌های استان فارس و 403 نفر نیز از دیگر استان‌های کشور هستند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به فعالیت 2 هزار و 300 نفر به صورت حجمی برای شهرداری شیراز عنوان کرد: امور تصدی‌گری در شهرداری شیراز در حال واگذاری به بخش خصوصی است و شهرداری شیراز در بخش کارشناسی نیروهای خود را تقویت می‌کند.
زارعی با ابراز خرسندی از اینکه تاکنون طرح‌های برون‌سپاری شهرداری شیراز با موفقیت انجام شده است بیان کرد: ایجاد سیستم ارزشیابی برای نیروهای شهرداری و تعیین جایگاه نیروها، فراهم شدن زمینه ارتقای آنها و برطرف شدن ضعف‌های نیروهای استخدامی شهرداری شیراز نیز در دستور کار قرار دارد.
مترجم:  
منبع :
بازارکار

تاريخ ايجاد: 20/01/1394 04:52 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 20/01/1394 12:49 ب.ظ