انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره ما
آیین‌نامه‌ها
کتاب
مقاله
پایان‌نامه
ارتباط با ما
اخبار
انصراف از پیوندهای مرور
اخبار
21 واحد دانشگاهی دیگر به پروژه کارآفرینی پیوست
تربیت مدرس کارآفرینی به تهران رسید
را‌ه‌های فراری دادن مشتری
31 واحد دانشگاهی دیگر به پروژه کارآفرینی پیوست
مرکزآموزش
كارآفريني به مزيت رقابت پايدار تبديل شده است
آغاز آموزش کارآفرینی در مهدهای کودک
چهار دوره تخصصي كارآفريني امسال در سطح استان‌هاي تهران و البرز برگزار مي‌شود
خدمات مشاوره در کسب و کار
جهانی شدن کارآفرینی
رتبه ‌‌٢٤ از ‌‌٤٣ ايران در شاخص كارآفريني
اشتغال فارغ‌التحصيلان يكي از چالش‌هاي فراروي كشور است
تسهیل اشتغال نخبگان در دانشگاه ها
اشتغالزایی امسال از مرز 1.1 میلیون نفر می‌گذرد
اشتغال مستقيم 2 هزار و 200 نفر در تاسيسات دريايي
ما مي‌توانيم
حدود 70 درصد فارغ التحصيلان دانشگاهي ايده اي براي کسب و کار ندارند
صندوق مهر امام رضا
اشتغال اولویت اول وزارت تعاون شد
بخش روان پزشكي قانوني نيازمند نيروي متخصص بيشتري است
26 هزار شغل در همدان ایجاد شد
پنجره واحد کسب و کار در خوزستان راه اندازی می شود
شركت افراد مشغول به تحصيل در فراخوان جذب ممنوع است
استراتژي اصلي بانک ملي کمک به توليد و اشتغال است
كارآفريني طلايي‌ترين راه براي نيل به اهداف
نرخ بیکاری تابستان فعلا معلوم نیست
تشكيل سازمان جامع نظام كارآفريني در آينده نزديك
جزئیات کامل پیشنهاد نحوه تشکیل سازمان ملی کارآفرینان
جشنواره فناوري نانو و كارآفريني بانوان برگزار مي‌شود
يكي از ملاك‌هاي ارزشيابي مديران استاني ميزان ايجاد اشتغال ‌‌است
ثبت پایان نامه در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات شرط فارغ التحصیلی شد
ايجاد 80 هزار شغل در شش ماه؛ اختصاص 200 ميليارد تومان به اشتغال روستايي
اشتغال مستقيم 2 هزار و 200 نفر در تاسيسات دريايي
اولتيماتوم 2 ماهه به بانكهاي خصوصي براي تامين اعتبار اشتغال‌زايي
راه اندازي واحدهاي مشاوره و كارآفريني با همكاري سازمان همياري اشتغال جهاد دانشگاهي
اصلي‌ترين مشكل دانشگاه‌هاي اردبيل كمبود اعضاي هيئت علمي است
420 هزار فرصت شغلي در كشور ايجاد شد
آموزش فرزندان شهداي جوياي کار فاقد مدرک دانشگاهي از اولويت‌هاي پيش رو است
وزارت کار مسئول آموزش است نه اشتغال
زيرساخت‌هاي كارآفريني در مراکز آموزشي فراهم شود
آمار دقيقي از ميزان اشتغالزايي 6 ماهه امسال نداريم
اجراي صحيح طرح پزشك خانواده ونظام ارجاع تنها راه حل مشكل اشتغال پزشكان عمومي است
مديراني که تا پايان سال دراشتغال‌زايي ناموفق باشند،برکنار خواهندشد
بزرگترين چالش بخش اشتغال استان در دوسال آينده توليد اشتغال براي فارغ‌التحصيلان بيکار است
براي به حداقل رسيدن مشکل اشتغال همه بايد همكاري كنند
معاون جديد اشتغال و خودكفايي كميته امداد منصوب شد
نمايشگاه بازارچه زنان، خودباوري و کارآفريني تا 28 مهر ماه در تهران داير است
92 درصد پزشكان مطب‌دار تمايلي به همكاري با طرح پزشك خانواده ندارند
افزايش20 درصدي ايجاد فرصت شغلي در استان تهران
450 هزار متقاضي اشتغال در سايت وزارت تعاون ثبت نام كرده‌اند
فرصت های استخدام
فرصت‌های پیمانکاری
کارجویان
 
مديرعامل صندوق مهرامام رضا در گفت‌وگو با فارس خبر داد   
ايجاد 80 هزار شغل در شش ماه؛ اختصاص 200 ميليارد تومان به اشتغال روستايي 
 
 
  مدير‌عامل صندوق مهر امام رضا‌(ع) با بيان اينكه طي شش ماه گذشه 80 هزار شغل ايجاد شده است، گفت: «اعتبار اين صندوق بيش از هزار ميليارد تومان است كه نزديك به 200 ميليارد تومان براي ايجاد 20 هزار شغل روستايي اختصاص مي‌يابد». به گزارش هفته نامه فارغ التحصیلان، سيد‌ محمد كريمي، با اشاره به آخرين وضعيت برنامه اشتغال صندوق مهر امام رضا‌(ع)، اظهار کرد: «طي شش ماه گذشته سال جاري نزديك به 80 هزار شغل ايجاد شده است و اميدواريم در شش ماه آينده با همت جدي و پالايش افراد ثبت‌نام شده‏‎، شاهد تحقق اهداف صندوق باشيم». وي ادامه داد: «در بحث اشتغال روستايي شناسايي هزار روستا در كشور برنامه‌ريزي شد كه در حال حاضر با پالايش ثبت‌شدگان اين موضوع به مرز پرداخت تسهيلات رسيده است».
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) با بيان اينكه كميته‌هاي برنامه‌ريزي صندوق در حال شناسايي روستاها و طرح‌هایند، گفت: «گرايش و رويكرد صندوق توجه بيشتر به روستا‌ها در سال جاري است كه اميدواريم برنامه‌ها به طور كامل محقق شود». كريمي افزود: «در بحث 80 هزار اشتغال ايجاد شده بسياري از آمار مربوط به خود صندوق يا آمار بيمه‌شدگان سازمان تامين اجتماعي است و همچنين بسياري از مشاغل خانگي بيمه ندارند چون بيمه روستايي‌اند». به گفته وي، صندوق از اشتغال ايجاد شده طي شش ماه گذشته اطمينان بالاي 85 درصدي دارد كه دليل آن افزايش مكانيزم‌هاي كنترلي و نظارتي است و همچنين در طول سال 3 بار از نحوه اجراي طرح‌هاي اشتغال‌زا بازرسي مي‌شود.
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) با اشاره به اينكه صندوق به دنبال وصول مطالبات معوق خود است، تصريح كرد: «در حال حاضر معوقات اين صندوق متغير بين 14 تا 15 درصد است كه مربوط به سال 85 تاكنون مي‌شود و صندوق براي كاهش درصد معوقات جلسات متعدد برگزار كرده و برنامه‌هاي خوبي براي آن دارد». كريمي برنامه صندوق مهر امام رضا(ع) را براي ايجاد اشتغال در سال جاري 200 هزار شغل دانست و خاطرنشان كرد: «اين صندوق تعهدي براي ايجاد اشتغال نداشته و طبق فرمايشات مقام معظم رهبري و نامگذاري اين سال به همت مضاعف و كار مضاعف برنامه ايجاد 70 هزار شغل در سال گذشته توسط اين صندوق به 200 هزار شغل، مضاعف شده است تا در صورت تامين منابع مالي محقق شود».
وي در پاسخ به اين سوال كه طبق مصوبات شوراي عالي اشتغال برنامه اشتغال صندوق جزو تعهدات اشتغال محسوب مي‌شود، بيان کرد: «تعهد زماني است كه منابع اعتباري در اختيار صندوق گذاشته ‌شود تا در قبال آن اشتغال ايجاد شود». اين مقام مسئول در پاسخ به اينكه آيا با وجود ايجاد 80 هزار شغل طي شش ماه اخير صندوق نسبت به برنامه ايجاد 200 هزار شغل در سال از برنامه عقب است، گفت: «با توجه به اينكه در شش ماه اول سال منابع تخصيص يافته كمتر از نيمه دوم سال است و در شش ماه دوم اين ميزان افزايش مي‌يابد، بنا داريم تا به اين اهداف برسيم».
به گفته وي، براي ايجاد 80 هزار شغل نزديك به 600 ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است و همچنين قريب به 150 هزار نفر براي اخذ تسهيلات اشتغال در سايت صندوق ثبت‌نام كردند و طبق مصوبه شوراي عالي اشتغال استان‌هايي كه متقاضيان دريافت تسهيلات ندارند از آمار متقاضيان سايت وزارت تعاون استفاده خواهند كرد تا جهت دريافت تسهيلات اشتغال به صندوق معرفي شوند. كريمي تاكيد كرد: «از 150 هزار ثبت‌نام شده در سايت صندوق نزديك به 70 تا 80 هزار نفر پالايش شده‌اند كه در حال حاضر تسهيلات به اين افراد پرداخت مي‌شود». اين مقام مسئول ادامه داد: «استان‌هايي مانند آذربايجان شرقي، مركزي و برخي ديگر از استان‌ها متقاضيان ثبت‌نامي آن‌ها پالايش شده‌اند كه در حال حاضر طبق تفاهم‌نامه با وزارت تعاون براي پرداخت بيشتر تسهيلات اشتغال از ثبت‌نامي‌هاي سايت وزارت تعاون استفاده مي‌كنند».
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) در خصوص بيشترين و كمترين متقاضيان اشتغال در استان‌ها، اظهار کرد: «استان‌هاي آذربايجان شرقي، خوزستان و مازندران جزو دارندگان بيشترين متقاضيان كار و تسهيلات اشتغالند و كمترين آمار مربوط به استان‌هاي قم، مركزي و يزد است». وي با بيان اينكه در شهرهاي صنعتي متقاضي تسهيلات مشاغل خرد و خانگي كم است، گفت: «صندوق در برنامه‌هاي بعدي اشتغال به دنبال ايجاد بنگاه‌هاي با بيش از 10 نفر شاغل و شركت‌هاي تعاوني و اجراي طرح‌هاي كارآفريني در كشور است و هدف نهايي اتمام پرداخت تسهيلات خوداشتغالي در كشور است». كريمي در خصوص اشتغال روستايي در كشور، بيان کرد: «تا پايان طرح شناسايي 2 هزار روستا، 20 هزار شغل اختصاصي براي روستائيان ايجاد خواهد شد».
وي ادامه داد: «در كميته‌هاي برنامه‌ريزي شده صندوق 200 ميليارد تومان به اشتغال روستايي اختصاص يافته است». مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) در پاسخ به اين سوال كه برخي افراد معتقدند روند ثبت‌نام تسهيلات اشتغال تا دريافت آن طولاني است، تصريح كرد: «در گذشته فرآيند طولاني اين موضوع به دليل حجم بالاي درخواست‌ها بود اما در حال حاضر از تاريخ شروع تكميل پرونده تا دريافت تسهيلات كمتر از سه ماه زمان مي‌برد».
وي ادامه داد: «علت طولاني شدن روند دريافت تسهيلات مربوط به معرفي ضامن فرد دريافت‌كننده تسهيلات به صندوق است كه در برخي موارد با مشكل مواجه مي‌شود و اين در حالي است كه صندوق به حداقل ضمانت‌ها در قبال پرداخت تسهيلات بسنده كرده است». به گفته كريمي در صورتي كه موضوع طولاني بودن فرآيند درخواست تا دريافت تسهيلات به صندوق از سوي فردي گزارش شود حتما بررسي خواهد شد تا مشكل حل شود كه روند كاري در صندوق تا كنون بر همين اساس يعني رضايت مردم بوده است.
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) با بيان اينكه اين صندوق هيچ مشكلي براي پرداخت تسهيلات اشتغال در كشور ندارد، بيان کرد: «طبق مصوبه دولت در بودجه سال 89 قرار است كه 650 ميليارد تومان به صندوق كمك شود كه به همراه بازپرداخت معوقات و تفاهم‌نامه‌هايي كه با بانك‌ها منعقد شده است در مجموع كل اعتبار اين صندوق بيش از هزار ميليارد تومان خواهد بود».
وي در خصوص اظهارات وزير كار مبني بر اينكه مديراني كه نتوانند اشتغال متعهد شده استان‌ها را محقق كنند بركنار مي‌شوند، اظهار کرد: «در حال حاضر عملكرد صندوق طبق برنامه تعيين شده پيش مي‌رود و ارزيابي عملكرد مديران براساس اشتغال ايجاد شده خواهد بود كه اين موضوع از مباحث مطرح در شوراي عالي اشتغال است».
مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 24/07/1389 03:00 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 24/07/1389 08:08 ق.ظ